Ve Vidnavě se jela mistrovská časovka. Závod ovládla talentovaná závodnice z Jeseníku

VIDNAVA – Znovu dokázala, že když usedne do sedla jakéhokoliv kola, automaticky se mění v pomyslnou štiku, která hbitě a dravě plave i v obtížných peřejích. Zatím poslední úspěch Kláry Smolíkové z Jeseníku je spojený s cyklistickou časovkou.

Devítiletá mladší žákyně Johanna Brzobohatá ze Zábřehu si poradila s konkurencí starších dívek a skončila druhá. Foto: Dušan Karásek

Skvělá Klára Smolíková zaslouženě získala nejcennější medaili a titul mistryně Olomouckého kraje! Kopcovitou a větrnou trať v délce 11,9 km zvládla ve Vidnavě absolvovat v zimních podmínkách za 26 minut a deset sekund. Opět tak zaúřadovala mezi ostatními děvčaty a projevila cit pro kolo, který jí dovoluje střídat různé stroje napříč disciplínami a rozvíjet tak v ranném věku své dovednosti. 

Stříbro pro Brzobohatou  

Na druhém místě dojela Johanna Brzobohatá (27:22) ze Zábřehu. Nadvládu nadějí ze severu kraje v dané věkové třídě podpořila bronzovým výsledkem Viktorie Jaššová ze stáje rapotínských Buldoků (29:12). 
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Flora Olomouc
INZERCE
Auto _ Kubíček