Jeseník zažije prestižní mistrovství dřevorubeckých sportů

V sobotu 17. září proběhne v Jeseníku Mistrovstí ČR a Mezinárodní mistrovství ČR juniorů ve STIHL TIMBERSPORTS. Kromě kompletní české špičky Pro Series, se v dopoledních hodinách představí nejlepší juniorští reprezentanti nejen z České republiky, ale také z Německa, Rakouska či Itálie.

Nádherný areál Priessnitzových léčebných lázní Jeseník přivítá prestižní soutěž dřevorubeckých sportů vůbec poprvé a to právě v roce oslav 200. výročí své existence. Organizátoři se vždy snaží najít atraktivní lokalitu pro tuto divácky zajímavou podívanou. Diváci se tak mohou těšit na fantastickou kulisu, kterou prostředí parku nabízí. 

Už v dopoledních hodinách bude možné vidět závodníky z evropské špičky juniorů na Mezinárodním MČR juniorů od 10 hodin v prostoru lesního parku poblíž lázeňského domu Priessnitz. 

 Odpolední čas od 14 hodin pak bude patřit závodníkům soutěže Pro Series, z nichž vzejde nový mistr České republiky STIHL TIMBERSPORTS.

Přestože dřevorubecké závody mají v Evropě kratší historii než v zámoří, můžeme v posledních letech nejen v Česku sledovat obrovský nárůst popularity tohoto sportu. Každoročně mohou noví zájemci o tento netradiční sport absolvovat kemp pro nováčky a pokud se rozhodnou v něm pokračovat a dosáhnou základní úrovně pro účast v jednotlivých kvalifikacích, v dalším ročníku se již mohou účastnit jednotlivých závodů. Z nich se na základě výsledků nominuje dvanáctka těch nejlepších, kteří bojují o titul Mistra ČR a zároveň o účast na Mistrovství světa. Tam je již konkurence skutečně obrovská a jen účast na této akci je pro sportovce nezapomenutelným zážitkem a zkušeností.

Diváci v Jeseníku Timbersportu rozumí

Priessnitzovy léčebné lázně hostí tuto vrcholnou sportovní dřevorubeckou akci poprvé. „Diváci v Jeseníku již loni ukázali, že Timbersportu rozumí a věřím, že si tuto akci opět nenechají ujít a že závodníky jako vždy poženou k vynikajícím výsledkům a novým osobním rekordům,“ uvedl Jan Brabec, hlavní organizátor STIHL TIMBERSPORTS v České republice.

V rámci závodů STIHL TIMBERSPORTS mají závodníci za úkol zvládnout šest disciplín a přesekat či přeřezat v co nejkratším čase a dle pravidel připravené dřevěné bloky. Ten, kdo nejlépe zvládne UNDERHAND CHOP, STOCK SAW, STANDING BLOCK CHOP, SINGLE BUCK, SPRINGBOARD a HOT SAW se stane novým králem českého STIHL TIMBERSPORTS. Nenechejte si ujít jeho korunovaci a vyrazte v sobotu 17. září do Jeseníku.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
CBA
INZERCE
Rockový ples Olomouc