Bleskovky

Kriminalisté zajistili 40 psů

Čtvrtek, 10.10.2019

Jeseničtí kriminalisté ve středu 9. října zasahovali ve Zlatých Horách. V rámci trestního řízení vedeného pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat provedli domovní prohlídku domu, během které zajistili téměř 40 psů. Na místě s kriminalisty spolupracovali také pracovníci Státní veterinární správy. Vzhledem k probíhající fázi trestního řízení nelze k případu poskytnout více informací.

Pracovníci ministerstva zůstanou v Pentagonu

Úterý, 30.7.2019

Jesenická radnice se po dlouhých jednáních dohodla s ministerstvem práce a sociálních věcí na dalším pronájmu části jejího rozlehlého administrativního komplexu IPOS, tzv. Pentagonu. Kromě městských úředníků v něm sídlí i zaměstnanci Úřadu práce ČR (ÚP), České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Státního úřadu inspekce práce. Nájemní smlouva bude platit dva roky. Radnice už připravuje rekonstrukci budovy IPOS za desítky milionů korun.

Padl teplotní rekord

Sobota, 2.6.2018

První červnový den v Jeseníku dosáhla teplota 28,5 stupně, což je nový historický rekord. V Jeseníku byla dosud nejvyšší teplota naměřena v roce 1996 a činila 28,3 stupně.

Rekord: na Šeráku bylo minus 22 stupňů

Středa, 28.2.2018

V Jeseníku mrazivé teploty v noci na 27. února překonaly dosavadní teplotní rekordy. Meteorologové zde naměřili 15,1 stupně pod nulou, což je o jednu desetinu stupně více než byl rekord z roku 2006. Na Šeráku bylo až 22 stupňů pod nulou.

V hřebenových partiích Jeseníků byly teploty pod 20 stupňů. Navíc tam hodně fouká, takže pocitová teplota se tam pohybuje až k minus 40 stupňům.
Ještě nižší teploty než nyní byly naměřeny například v roce 1963, 1947 či 1986. "Většina rekordů je z těchto dob, kdy byl chladný konec února. Ve stanicích měřících více jak 50 let se tak k rekordům zdaleka nepřibližujeme. Teploty do minus 15 stupňů na konci února jsou nezvyklé, ale nejsou extrémní. Je chladno, ale není to nic, co by se za 20 nebo 30 let neobjevilo.

 

V Javorníku byl vyrovnán teplotní rekord z roku 1981

Úterý, 2.1.2018

V Javorníku byl poslední den loňského roku díky přílivu teplého vzduchu vyrovnán dosavadní teplotní rekord 12,1 stupně. Teplé počasí panovalo na celém území Olomouckého kraje, k rekordním hodnotám se ale teplota na ostatních stanicích výrazně nepřiblížila, řekl pracovník ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.
"V Javorníku byl vyrovnán dosavadní rekord z roku 1981," uvedl meteorolog. V Jeseníku bylo 31. prosince odpoledne naměřeno 9,7 stupně, na rekord to ale nestačilo.
Na ostatních stanicích v Olomouckém kraji se teplota pohybovala kolem pěti až šesti stupňů Celsia, což bylo výrazně pod úrovní naměřených teplotních maxim. 

Nový rekord: Nadýchal 4,5 promile!

Pondělí, 11.9.2017

Auto silně podnapilého šoféra zastavila policejní hlídka krátce po druhé hodině ráno v Žulové. To, že s řidičem není něco v pořádku, bylo policistům jasné hned, jak muž stáhnul okénko auta. Na strážce zákona se okamžitě vyvalil nepříjemný zápach piva a slivovice. „Muž nadýchal 4,45 promile alkoholu, následně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Jízda v opilosti nebyla jediným prohřeškem zatčeného opilce. Při lustraci vyšlo najevo, že za volantem neměl co dělat, ani kdyby byl ve střízlivém stavu. Policisté totiž zjistili, že dotyčný muž nevlastnil řidičské oprávnění.

Účetní, nákupčí a další pozice v PRO-BIO

Čtvrtek, 30.3.2017

PRO-BIO, největší český výrobce a zpracovatel biopotravin, rozšiřuje tým o nové kolegy s místem výkonu práce ve Starém Městě pod Sněžníkem:

Administrativní pracovník – podpora středisku zemědělství a osiv, vítáme SŠ vzdělání zemědělského či ekonom. směru, vítáme AJ, možnost rozšíření kompetencí a rozvinutí obchodního ducha.

Účetní – spolupráce na účtování i možnost samostatné agendy, i pro absolventy (SŠ ekonomické vzdělání) nebo uchazeče s praxí.

Nákupčí – aktivní spolupráce a komunikace s dodavateli v angličtině či jiném cizím jazyce, komunikativnost a proaktivita.

Obchodník s čerstvými potravinami – časté cestování, prokazatelné obchodní zkušenosti.

Online marketing specialista – zachycování dění z firmy na sociální sítě, práce s médii, online kampaně.

Aktuální informace i další aktuální volné pozice najdete na www.probio.cz/o-nas/kariera

V Uhelné se střílelo

Středa, 10.2.2016

K postřelenému muži v Uhelné vyjížděly ve středu 9. února ráno javornická a jesenická posádka záchranné služby. Na místě ošetřili lékaři devětadvacetiletého muže, kterému kulka prošla spodní částí břicha a hýždí. Pacient byl při vědomí převezen na ARO jesenické nemocnice. Podle našich informací použil služební zbraň policista proti agresivnímu podezřelému.

V Žulové utonul muž

Pondělí, 1.2.2016

Jesenická posádka zdravotnické záchranné služby zasahovala poslední lednový den v Žulové. Před polednem našli lidé v potoce Vidnávka ležícího utonulého muže. Lékař ovšem nemohl muži, kterému bylo kolem 60 let (neměl u sebe doklady), pomoci. Oba případy převzali vyšetřovatelé policie.

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky