Bleskovky

Mzda v regionu stále roste, přesto patříme k nejchudším v ČR

Sobota, 6.6.2020

Průměrná mzda v Olomouckém kraji v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně stoupla o 5,2 procenta na 30.469 korun. Ve srovnání s 1. čtvrtletím loňského roku byla vyšší o 1515 korun. 

Výdělky v Olomouckém kraji však stále patří k nejnižším v zemi.

Část stezky v Račím údolí se dočkala opravy

Sobota, 6.6.2020

První polovina turistické stezky vedoucí na vyhlídku Čertova kazatelna v přírodní rezervaci Račí údolí nedaleko Javorníku je opravená. Účelem opravy bylo dostat turisty na vyznačené chodníky a zajištění jejich bezpečnosti. O opravu stezky se postarali lesníci z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, kteří spravují přilehlé lesy. V plánu je i oprava druhé části stezky až přímo k vyhlídce.

Javorník proměnil bývalý zemský soud v infocentrum a nové muzeum

Středa, 3.6.2020

V centru Javorníku se po rozsáhlé několikaleté rekonstrukci otevřela veřejnosti bývalá soudní budova. Město v ní vybudovalo nové informační centrum, městské muzeum, galerii i přednáškové sály. Zázemí zde najdou i cyklisté v odpočívárně, k dispozici je také půjčovna elektrokol. Budovu získalo město před lety ve veřejné dražbě, celková rekonstrukce vyšla na 67 milionů korun. Třípatrový objekt, který má na půdě expozici netopýrů, se otevřel v pondělí.

Radnice zvýší cenu parkovného

Pátek, 29.5.2020

V ulicích Jeseníku se během léta objeví nové parkovací automaty, nahradí dosavadní zastaralé přístroje. Podle radnice budou mít menší spotřebu energie a nabídnou více možností platby. Město zároveň zvýší cenu parkovaného v centru, která nyní začíná od pěti korun. Nový ceník začne platit s instalací nových parkomatů, sazba se nyní teprve připravuje. Na území města je sedm parkovacích automatů, za parkování se platí na Masarykově náměstí, v ulicích Lipovská, Dukelská, K. Čapka a na náměstí Svobody. 

Jeseník láká turisty na mobilní aplikaci o místním katovi

Sobota, 16.5.2020

Turisté mohou po Jeseníku a okolí objevovat místa spjatá s legendou o jesenickém katovi. Umožní jim to nová mobilní aplikace, která byla spuštěna tento měsíc. Návštěvníky vede po zhruba desetikilometrové trase nejen ve městě, ale i v okolí včetně rozhledny Zlatý chlum. Hra s názvem Kat na čarodějnice je součástí populární aplikace Skryté příběhy, která nabízí desítky herních tras po celém Česku.

V Jeseníkách napadlo až sedm centimetrů sněhu

Úterý, 12.5.2020

Hřebeny jesenických hor opět pokryl sníh. Bílé jsou nejen vrcholky hor, ale i místa v polohách kolem 1000 metrů nad mořem. Teploty za posledních 24 hodin spadly až o 16 stupňů. V souvislosti se změnou počasí, bouřkami a silným větrem vyjížděli v Olomouckém kraji i hasiči, odstraňovali však jen několik popadaných stromů.

V Bělé se znovu otevírá střelnice

Čtvrtek, 30.4.2020

V souladu s nařízením vlády o otevření venkovních sportovišť otevírá provoz i Střelnice AVZO Bělá pod Pradědem. Střelnice, mimo otevření pro členy klubu, nabízí i kondiční střelby pro držitele zbrojních průkazů a zbraní a to každou první sobotu v měsíci od 10-12 hodin. Po dohodě je možná i příprava pro získání zbrojního průkazu. Zájemci  o střelbu ocení nejen profesionální přístup instruktorů ale i příjemné prostředí střelnice a okolí. Bližší informace u správce střelnice na čísle : 720 152 119.

Zoo je už zase v provozu, zatím jen venkovní část

Čtvrtek, 30.4.2020

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce otevřela své brány. Návštěvníci se zatím budou moci pohybovat pouze po jejím venkovních areálu a vstupenky budou k dostání jen na webu. Olomoucká zoo byla stejně jako další zařízení tohoto typu uzavřena v polovině března rozhodnutím vlády kvůli epidemii nového typu koronaviru.

V Jeseníkách skončila lyžařská sezóna

Čtvrtek, 30.4.2020

V Jeseníkách definitivně skončila lyžařská sezóna. Vleky na Ovčárně se už nerozjedou, naposledy si tak zde mohli lidé zalyžovat v úterý 28. dubna. Provozovatel střediska původně zvažoval, že sezónu zavře ve čtvrtek, teplé jarní počasí však nakonec rozhodnutí urychlilo. Na horách už si nezalyžují ani běžkaři. Lyžaře postupně střídají pěší turisté.

Na Ovčárně se těžce zranil lyžař

Středa, 22.4.2020

V lyžařském středisku na Ovčárně v Jeseníkách se v úterý kolem poledne těžce zranil devětačtyřicetiletý lyžař. Nezvládl ve větší rychlosti sjezd na rozbředlém sněhu a způsobil si vážné zranění nohy. Na místo pro něj letěl vrtulník. Ovčárna je jediným tuzemským lyžařským střediskem, kde se po uvolnění vládních opatření stále lyžuje. 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky