Bleskovky

V Javorníku byl vyrovnán teplotní rekord z roku 1981

Úterý, 2.1.2018

V Javorníku byl poslední den loňského roku díky přílivu teplého vzduchu vyrovnán dosavadní teplotní rekord 12,1 stupně. Teplé počasí panovalo na celém území Olomouckého kraje, k rekordním hodnotám se ale teplota na ostatních stanicích výrazně nepřiblížila, řekl pracovník ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.
"V Javorníku byl vyrovnán dosavadní rekord z roku 1981," uvedl meteorolog. V Jeseníku bylo 31. prosince odpoledne naměřeno 9,7 stupně, na rekord to ale nestačilo.
Na ostatních stanicích v Olomouckém kraji se teplota pohybovala kolem pěti až šesti stupňů Celsia, což bylo výrazně pod úrovní naměřených teplotních maxim. 

Nový rekord: Nadýchal 4,5 promile!

Pondělí, 11.9.2017

Auto silně podnapilého šoféra zastavila policejní hlídka krátce po druhé hodině ráno v Žulové. To, že s řidičem není něco v pořádku, bylo policistům jasné hned, jak muž stáhnul okénko auta. Na strážce zákona se okamžitě vyvalil nepříjemný zápach piva a slivovice. „Muž nadýchal 4,45 promile alkoholu, následně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Jízda v opilosti nebyla jediným prohřeškem zatčeného opilce. Při lustraci vyšlo najevo, že za volantem neměl co dělat, ani kdyby byl ve střízlivém stavu. Policisté totiž zjistili, že dotyčný muž nevlastnil řidičské oprávnění.

Účetní, nákupčí a další pozice v PRO-BIO

Čtvrtek, 30.3.2017

PRO-BIO, největší český výrobce a zpracovatel biopotravin, rozšiřuje tým o nové kolegy s místem výkonu práce ve Starém Městě pod Sněžníkem:

Administrativní pracovník – podpora středisku zemědělství a osiv, vítáme SŠ vzdělání zemědělského či ekonom. směru, vítáme AJ, možnost rozšíření kompetencí a rozvinutí obchodního ducha.

Účetní – spolupráce na účtování i možnost samostatné agendy, i pro absolventy (SŠ ekonomické vzdělání) nebo uchazeče s praxí.

Nákupčí – aktivní spolupráce a komunikace s dodavateli v angličtině či jiném cizím jazyce, komunikativnost a proaktivita.

Obchodník s čerstvými potravinami – časté cestování, prokazatelné obchodní zkušenosti.

Online marketing specialista – zachycování dění z firmy na sociální sítě, práce s médii, online kampaně.

Aktuální informace i další aktuální volné pozice najdete na www.probio.cz/o-nas/kariera

V Uhelné se střílelo

Středa, 10.2.2016

K postřelenému muži v Uhelné vyjížděly ve středu 9. února ráno javornická a jesenická posádka záchranné služby. Na místě ošetřili lékaři devětadvacetiletého muže, kterému kulka prošla spodní částí břicha a hýždí. Pacient byl při vědomí převezen na ARO jesenické nemocnice. Podle našich informací použil služební zbraň policista proti agresivnímu podezřelému.

V Žulové utonul muž

Pondělí, 1.2.2016

Jesenická posádka zdravotnické záchranné služby zasahovala poslední lednový den v Žulové. Před polednem našli lidé v potoce Vidnávka ležícího utonulého muže. Lékař ovšem nemohl muži, kterému bylo kolem 60 let (neměl u sebe doklady), pomoci. Oba případy převzali vyšetřovatelé policie.

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky