Zprávy

Jeseník patří v těchto dnech mladým badatelům.

JESENÍK - Od prvního srpnového dne se v Jeseníku koná unikátní projekt pro zvídavé žáky a studenty (nejen) z regionu Jesenicka. Badatelskou akci T-expedice Jeseníky 2020 připravilo Vlastivědné muzeum Jesenicka ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem ČR a Střední průmyslovou školou Jeseník.

"Je skvělé, že se tato prestižní naučná akce koná právě u nás v Jeseníku. Všude slyšíme, že dnešní děti jen koukají do mobilů nebo počítačů, ale tady na vlastní oči vidíme, jak jsou mladí lidé zvídaví a chtějí objevovat svět. Děkuji všem pořadatelům, kteří se na pořádání T-expedice podílí, zaslouží si naše uznání," uvedl senátor za Jesenicko Mirek Adámek, který nad celým projektem převzal záštitu.  

Mladí badatelé se představí široké veřejnosti

Týdenní badatelská expedice expertů a pedagogů završí mnoho týdnů trvající online přípravu. Badatelé se budou věnovat radioaktivitě rychlebských vod, lidovým zvykům obyvatelstva v historii regionu, fyzikálním pokusům s vodními raketami a mapováním invazních druhů podél horských a podhorských potoků a říček. 

Veřejná prezentace práce mladých badatelů se uskuteční v pátek 7. srpna v 16 hodin v Centru společných aktivit v Jeseníku. Účastníci expedice představí široké veřejnosti, co všechno se jim podařilo v rámci projektu zjistit a najít.

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.