Zprávy

Krajské volby na Jesenicku: Nadprůměrný výsledek ANO. Historický debakl ČSSD

Téměř dvaatřicet procent hlasů získalo v krajských volbách na Jesenicku hnutí ANO. Je to mnohem víc, než kolik "anaři" dostali v celorepublikovém průměru. V regionu bodovali také Starostové s Piráty, naopak ČSSD a KSČM z politické mapy zmizely – do krajského zastupitelstva se vůbec nedostaly.

Zajímavý výsledek získalo hnutí ANO v Javorníku – 44 procent hlasů. Propadlo naopak v Ostružné, kde suverénně zvítězili Starostové a Piráti, kteří zde obdrželi celkem 40 procent hlasů.  

Do krajského zastupitelstva se z Jesenicka podívá několik zástupců – například Jana Konvičková (ANO 2011), za Starosty a Piráty pak Tomáš Vlazlo – místostarosta Jeseníku a za Spojence jeho nadřízená - starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Vítěz může prohrát

„O koalici budu jednat se všemi subjekty, které se dostanou do zastupitelstva. Kromě Spojenců – ti to předem sami vyloučili,“ uvedl po zveřejnění výsledků voleb současný hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk z hnutí ANO.

Vyjednání možné koalice bude pro vítěze voleb mimořádně složité, hlavně z toho důvodu, že se do krajského zastupitelstva nedostal jeho současný koaliční partner z ČSSD. V sobotu večer navíc začali o možné koalici bez ANO vyjednávat Spojenci společně s Piráty a Starosty.

Výsledky krajských voleb 2020 v okrese Šumperk:


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.