Zprávy

Jako by nestačil kůrovec. Další tisíce stromů na Rejvízu má na svědomí vichřice

Několik tisíc stromů popadalo o víkendu kvůli vichřici v lesích v okolí Rejvízu, kde popadené stromy na mnoha místech zablokovaly i silnice. Lesníci spolu s hasiči následky vichřice stále odstraňují, lidé by se proto měli oblasti zatím vyhýbat. Nejhorší situace je v lesnickém úseku Bradlo v polesí Rejvíz, kde je stále silný vítr, což komplikuje likvidaci škod.

Řidiči i návštěvníci lesa by měli zvážit cestu na Rejvíz, protože zde momentálně lesníci bojují s následky silného větru. Lidem hrozí nebezpečí nejen na silnicích, ale především v lesích. Průběžně se odklízí popadané stromy a mapují se riziková místa v lese, kde hrozí pád kmene či větví.

V okolí Rejvízu pečuje o lesy společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, která od roku 2013 hospodaří v lesích ve vlastnictví Arcibiskupství olomouckého a dalších spřízněných církevních institucí. Stará se o lesy s výměrou více než 42.000 hektarů.

Menší nebezpečí po vichřici hrozí i v dalších lesích ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Větrná smršť se přehnala například polesím Vápenná nedaleko Javorníku na Jesenicku, kde lesníci mapují škody. 

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.