Starosta Jeseníku nevyloučil, že odejde z čela radnice

Pátek, 27.10.2017

Starosta Jeseníku Adam Kalous, který byl zvolen poslancem za hnutí ANO, nevyloučil, že odejde z čela radnice. Podle svých slov se snaží dělat věci naplno, což by v případě zastávání obou funkcí nebylo zcela možné. Situaci bude nyní řešit se svými kolegy a s koaličními partnery, řekl Kalous. Koalici tvoří v Jeseníku hnutí ANO s ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Rozhodnout by se mělo podle Kalouse v příštích týdnech. Naopak další zvolený poslanec za ANO, neuvolněný krajský i přerovský radní Petr Vrána, ve svých funkcích zatím setrvá.

"Není to vyloučeno, že změna bude. Zahájíme nějaké jednání na úrovni zastupitelů za hnutí ANO a s koaličními partnery, pokusíme se najít nějaké východisko. Moje představa je taková, že pokud bych měl být nahrazen někým, měl by to být člověk z hnutí ANO a měl by to být člověk, který by vedl kandidátku hnutí do příštích komunálních voleb," uvedl starosta Jeseníku Kalous.

Podle šestatřicetiletého starosty, který byl na čtvrtém místě kandidátky, existuje i varianta, že by ve funkci starosty vydržel do konce volebního období, ale k tomu se příliš nekloní. "Nebudu lpět na obou funkcích, musíme se domluvit, co je pro město nyní nejvýhodnější. Dostupnost bych zvládal, ale asi na sto procent by se nedaly vykonávat obě funkce. Když se snažím něco dělat, snažím se to dělat naplno, musel bych to šidit nebo vyhodnocovat priority, co je důležité," řekl Kalous.

Autor: 
(red)