Jeseník buduje na městském koupališti wellness

Pátek, 3.11.2017

V budově městského koupaliště v Jeseníku přibude wellness zóna. Vybudována bude v pravém křídle a zahájení provozu se očekává v květnu příštího roku. Investici za 25 milionů korun bez DPH financují ze svých zdrojů jesenické technické služby, které vlastní areál koupaliště včetně přilehlé budovy od roku 2012. Přípravné práce začaly tento týden, sdělil mluvčí jesenické radnice Richard Kapustka. Rekonstrukce by měla vyřešit i nevyhovující zázemí budovy koupaliště.

"Podle projektu by zde měla být vybudována vířivka, finská sauna, herbal sauna, parní sauna a ochlazovací bazén, odpočívárna a recepce. Předpokládaná kapacita je 18 osob," uvedl ředitel Technických služeb Jeseník Jaroslav Ryčl.

Úpravou těchto prostor podle něj vznikne důstojné sociální zázemí i pro návštěvníky městského koupaliště. Současné už nevyhovuje hygienickým předpisům. "Také jsme věděli, že v nejbližších dvou letech bude nutné provést výměnu všech vnitřních rozvodů, od elektřiny, vody až po topení. Dalším důvodem, proč jsme se pustili do této investice, je rekonstrukce kotelny v budově koupaliště," doplnil Ryčl.

S těmito pracemi se původně počítalo v projektu stavby akvaparku. Velkolepý projekt v hodnotě 200 milionů korun plánovalo město řadu let, zahájilo už i výběrové řízení. Do přípravy vložilo asi 20 milionů korun. Plány padly v roce 2014, když město nezískalo půjčku od bank, které se na financování projektu za daných podmínek nechtěly podílet.

"Po zrušení tohoto investičního záměru a následné rekonstrukci letního koupaliště tak vznikly otázky, jak dořešit stav budovy včetně sociálního zázemí, zda jen provést výměnu rozvodů a vybudovat sociální zázemí pro hosty letního koupaliště, nebo rozšířit nabízené služby v budově koupaliště," uvedl Ryčl.

Podle Ryčla zvítězila varianta s wellness zónou. Součástí projektu bude i turniketový systém, který bude sloužit pro letní provoz koupaliště. Technické služby plánují, že by wellness zóna mohla být v provozu devět až deset měsíců v roce podle zájmu návštěvníků, doplnil Kapustka.

Městské koupaliště prošlo rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2015. Opravila se tehdy bazénová vana, zrekonstruovala se filtrační technologie a dětský bazének, přibyly tobogán a dětské prvky. Oprava zhruba za 20 milionů korun byla tehdy náplastí za nepovedený projekt stavby akvaparku.

Autor: 
(jas)