Jeseník vybuduje v Tylově ulici osm sociálních bytů

Pátek, 12.1.2018

Jesenická radnice vybuduje osm sociálních bytů, které poskytnou zázemí lidem v těžké životní situaci. Vyřešit by měly především jejich momentální bytovou krizi. Byty vzniknou rekonstrukcí bytového domu v Tylově ulici, náklady vyjdou na téměř 9,5 milionu korun. Většinu částky pokryla dotace. Nové bydlení sociálního charakteru radnice připraví letos.

Nové sociální bydlení pomůže v Jeseníku řešit situaci lidí, kteří se dostanou do bytové nouze a nemají dostatek peněz. Jde o situace, kdy se rodina například ocitne bez nájemní smlouvy, potřebuje se osamostatnit v bydlení nebo je v obtížné životní situaci spojené s krizí.

"Opravený bytový dům bude součástí prostupného sociálního bydlení, které bude navázáno na sociální práci s jednotlivci a rodinami, které budou v bytech bydlet. Cílem je v rámci koncepce bydlení města mít ošetřenu část obyvatel s nižšími příjmy a v obtížných životních situacích," podotkl vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jiří Kovalčík.

Dům v Tylově ulici nebyl podle zástupců radnice vybrán náhodně, ale na základě analýzy domů, ve kterých jsou sociální byty. "Objekt bude sloužit pro byty různých velikostí, lidé budou mít také k dispozici novou prádelnu se sušárnou a sklepní prostory," uvedl vedoucí oddělení investic jesenické radnice Jiří Uher. Dům je v bytové zástavbě nedaleko základní školy, koupaliště a obchodů.

Součástí opravy objektu bude mimo jiné rekonstrukce bytových jader, rozvodů vody, kanalizace a elektroinstalace. Opraveny budou i společné prostory v domě a centrální rozvod plynu. Dům bude také zateplen a dočká se i nové střechy, doplnil Uher.

Autor: 
red