Jesenická nemocnice loni ošetřila o pětinu víc pacientů

Úterý, 23.1.2018

Lékaři Jesenické nemocnice loni ošetřili 64.186 ambulantních pacientů, jejichž počet se meziročně zvýšil o pětinu. Vzrostl také počet hospitalizovaných a desetiprocentní nárůst eviduje porodnice. Jesenická nemocnice je od roku 2016 členem skupiny Agel.

Největší nárůst počtu pacientů zaznamenaly především interní, chirurgická, ortopedická, oční a gynekologická ambulance, dále ambulance nutričního terapeuta a také gynekologicko-porodnické oddělení.
Počet hospitalizovaných se v roce 2017 v Jesenické nemocnici zvýšil o více než dvě stovky na 5701. Loni se v Jesenické nemocnici při 296 porodech narodilo celkem 300 dětí, zatímco v roce předchozím to bylo 272 dětí během 268 porodů.

Od roku 2016, kdy se Jesenická nemocnice stala součástí skupiny AGEL, bylo například novorozenecké oddělení vybaveno novými monitory dechu. Na gynekologickém oddělení byla kompletně vyměněna okna a oddělení bylo dovybaveno novými lůžky se stolky. Pro zvýšení odborné úrovně zde byly pořízeny také zcela nové přístroje - laparoskopická věž, kolposkop, resektoskop, ultrazvuk a dvojice kardiotokografů k monitoringu rodiček před porodem.
Mimo investic do gynekologicko-porodnického oddělení bylo loni modernizováno také vybavení radiologického oddělení či operačních sálů. Jesenická nemocnice pořídila nové laparoskopické věže i artroskopickou věž. Otevřena byla nová Léčebna dlouhodobě nemocných.

Jesenická nemocnice zajišťuje péči ve spádové oblasti horského regionu s více než 40.000 obyvateli. Zdravotnické zařízení poskytuje lůžkovou i ambulantní péči v základních oborech.

Fotogalerie: 
Autor: 
red