Pod Pentagonem roste velké parkoviště

Středa, 27.6.2018

Jesenická radnice se pustila do budování velkého parkoviště před jedním z pracovišť úřadu, které trápí kritický nedostatek parkovacích míst. Stavbaři jej vybudují v blízkosti městského úřadu v ulici Karla Čapka, takzvaným Pentagonem. Otevřít by se mělo do konce listopadu. Jeho kapacita bude 55 míst, investiční náklady se vyšplhají na téměř deset milionů korun. V budově kromě pracoviště radnice sídlí také úřad práce a Správa sociálního zabezpečení.

Zhotovitel si převzal staveniště minulý týden v pátek. Od této doby mu běží pětiměsíční lhůta na dokončení celé investiční akce. V souvislosti s pracovní činností prosí radnice obyvatele a návštěvníky v dotčeném území o opatrnost a shovívavost..

Parkoviště pod Pentagonem, jak se budově města mezi obyvateli říká, je více než potřebné. Nynější parkovací plochy před budovou, kam si lidé mimo jiné jezdí vyřizovat pas, občanský průkaz či na matriku, již kapacitně nestačí. Nedostatek parkovacích míst kritizují i obyvatelé přilehlých ulic. Také rodiče, kteří vozí nebo vyzvedávají děti z nedaleké školky, lépe najdou vhodné místo na parkování. V blízkosti je rovněž hojně navštěvovaný městský park, který je zároveň výchozím bodem na oblíbený Křížový vrch a další turisticky atraktivní cíle ve Smetanových sadech.

Podle zástupců města mělo být parkoviště původně postaveno jako součást česko-polského projektu, který však nebyl vybrán. Dotaci radnice nezískala ani po odvolání, potřebnou investici se nakonec proto rozhodla zaplatit ze svého rozpočtu.

Autor: 
jas