Jeseník zvažuje prodej hotelu Slovan a centra Alkron

Čtvrtek, 14.2.2019

Obě nemovitosti stojí na Masarykově náměstí a jsou v pronájmu. Slovan prošel před lety rozsáhlou rekonstrukcí za 200 milionů korun. O dalších krocích města by měli rozhodnout zastupitelé. O případném prodeji se již diskutovalo v předešlém volebním období.

Podle starostky Zdeňky Blišťanové (Jeseník srdcem) osud nemovitostí probírali zastupitelé na pracovním setkání. "Zvažujeme, co s budovami dál. V současné době běží na Alkronu výpověď, chceme, aby se to sjednotilo a našel se jednotný postup. Z jednání vyplynulo, že prodat, nebo pokud s některým z objektů něco dělat, tak by město nemělo vlastnit hotel. Uvidíme, budeme o tom ještě dál mluvit. Domluvili jsme se, že připravíme smlouvy a podmínky pronájmů pro další jednání," řekla starostka.

Starostka na stránkách města uvedla, že osobně si myslí, že město by nemělo provozovat hotel. Jednotný postoj, zda prodat oba objekty, nebo si některý z nich ponechat, však mezi radními není. "Je možný prodej obou nemovitostí, ale i pouze jedné z nich," připustila starostka Blišťanová. Dodala, že město musí jasně deklarovat, jak naloží s utrženými penězi za případný prodej. O koupi nemovitostí projevili podle informací radnice zájem současní nájemci, rozhodovat bude ale zřejmě cenová nabídka.

Čtyřhvězdičkový hotel Slovan s šesti desítkami lůžek v 35 pokojích byl v roce 2007 zrekonstruován, ve stejnou dobu vyrostlo v jeho sousedství obchodní centrum Alkron. Součástí investice přes 200 milionů korun, na kterou radnice získala dotaci z evropských fondů a od státu, byla stavba centra pro cestovní ruch. Hotel měl problémy se získáním stabilního nájemce už od otevření. První vítěz výběrového řízení na poslední chvíli nenastoupil, radnice poté musela vypisovat nové tendry. Od června 2012 zajišťuje jeho provoz pražská firma Alteris. V prostorách funguje restaurace a kavárna.

Autor: 
jas